• +421 905 169 071
 • milenka.figurova@gmail.com

Starostilvosť o pleť

Starostilvosť o pleť

Ošetrenie a čistenie pleti

Ošetrenie pleti dermarolleromKozmetika Prešov kozmetika-prešov-15-300x207 Starostilvosť o pleť

Dermaroller – využíva sa pritom malý mechanický valček, na povrchu ktorého sa nachádzajú výbežky ihiel- 192 ihiel v 8 radoch. Tento valček sa niekoľkokrát „otáča“ na ošetrovanom povrchu, čím sa vytvoria mikroranky do hĺbky 0,5-2mm (podľa typu valca a indikácie ošetrenia). Cez vytvorené mikrokanáliky sa vpravuje do pokožky špeciálny, veľmi účinný, čistý prípravok s vysokým obsahom kolagénu a oktapeptidu. Už po prvom sedení väčšina klientov vidí pozitívne zmeny, ale ozajstné výsledky nastanú po 3-4 mesiacoch.

Aké sú nežiadúce účinky ošetrenia dermarollerom?

Jemné sčervenanie kože po ošetrení je normálne. Pokožka sa veľmi rýchlo ukľudní. V ojedinelých prípadoch v ošetrovanej lokalite sa môže vytvoriť malá vyrážka.


Kozmetika Prešov kozmetika-prešov-6-300x200 Starostilvosť o pleť Diamantová Dermabrázia

Diamantová dermabrázia je bezbolestný mechanický peeling, ktorý odstraňuje povrchové vrstvy kože, škvrny, vrásky a jazvy. Urýchľuje fyziologický proces kožnej obnovy. Zjemnia sa jazvy, jazvy po akné, odstránia sa škvrny a vyhladia sa jemné vrásky. Je to dermatologická terapeutická metóda určená na odstránenie povrchových vrstiev pokožky a odumretých kožných buniek, ktorá súčasne podporuje produkciu nových buniek v hlbších vrstvách pokožky. Výsledkom je neprekonateľný pocit odľahčenej a jemnej pleti, stimulácia kolagénnej siete spojená so zlepšením textúry kože a jej vzhľadu, redukcia pórov s odstránením ich obsahu.

Koľko potrebujem procedúr dermabrázie?

Kúra pozostáva zo 4 – 6 pravidelne sa opakujúcich sedení v týždenných intervaloch. Klienti vidia výsledok po 1 – 2 sedeniach, ostatné ošetrenia zlepšujú a predlžujú nadobudnuté výsledky. Neopaľovať sa pred a po ošetrení! Každý deň aplikovať opaľovaciu kozmetiku alebo prípravky s vysokým stupňom ochrany.


Ošetrenie pleti skin scrubberomKozmetika Prešov scubber-300x300 Starostilvosť o pleť

Skin Scrubber je technológia, ktorá sa používa na bezbolestný ultrazvukový peeling a hĺbkové čistenie pleti bez naparovania a vytláčania. Ide o moderný spôsob čistenia s okamžite viditeľným výsledkom. Ošetrenie je príjemné a nebolestivé. Pôsobením ultrazvukového vlnenia sa uvoľnia stavebné prvky pokožky, vďaka čomu sa do pokožky výborne vstrebávajú olejovité a emulzné látky. Ultrazvukové vlnenie spôsobuje v tkanive vibráciu (mikromasáž) a teplo. SkinScrubber bezbolestne a šetrne čistí pleť a odstraňuje odumreté kožné bunky na princípe emulgovania (rozptyľovania) tuku a nečistôt z pórov a ich stieranie z pleti špachtľou. Je možné použiť ho ako náhradu alebo doplnenie mechanického, ručného čistenia. Odstraňuje rohovinovú vrstvu kože a odhaľuje tak mladšiu vrstvu pokožky, ktorá je zbavená odumretých buniek a nadmerného mazu. Póry a jemmné vrásky sú zbrúsené a mejej viditeľné, komedómy (vyrážky) odstránené, pigmentové škvrny jemnejšie. Pokožka je na pohľad a dotyk jemnejšia a hladšia a je pripravená vstrebavať účinné látky. Ošetrenie je veľmi príjemné a nebolestivé.

Indikácie
 • Exfoliácia – odstránenie odumretých kožných buniek.
 • Hĺbkové čistenie – bezbolestné a šetrné čistenie pleti.
 • Tonizácia (mikromasáž) – ultrazvuková mikromasáž a teplo, ktoré majú na ošetrované tkanivá intenzívne, pozitívne a biologické učinky.
 • Stimulácia buniek a liftingový efekt.
 • Iontoforéza – jej pôsobením prenikajú aktívne látky do hlbšej vrstvy pokožky, čím sa zvyšuje účinnosť kozmetických prípravkov. Pri vpravovaní aktívnych látok sa používajú hydrofilné prípravky (caviar, collagen, liftingové a hydratačné séra). Pre ich správny účinok musíme vedieť, či sú ionizovateľné plusom alebo mínusom, aby sme nadstavili správnu polaritu. Týmto spôsobom zažehľujeme prípravky do pleti.
Kontraindikácie
 • Tehotenstvo
 • Srdcovo-cievne ochorenia
 • Kardiostimulátor
 • Epilepsia
 • Kožné ochorenia

Kozmetika Prešov Kozmetika-FM-Prešov-300x295 Starostilvosť o pleť Ošetrenie pleti ozónom

Ošetrenie ozonizérom je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako pomôcť unavenej pleti. Doporučuje sa pre pleť, ktorá si vyžaduje regeneráciu, t.j. pre unavenú, nedostatočne prekrvenú pleť. Vďaka dezinfekčným a antiseptickým účinkom je vhodný pri zápalových procesoch a akné.

Účinky ozónu:
 • zlepšenie prekrvenia pleti
 • dezinfekcia pokožky po hĺbkovom čistení (antiseptické účinky)
 • prekysličenie tkaniva
 • stiahnutie pórov po ošetrení